Bliżej Siebie

mgr Joanna Krawczyk

Gdy dziecko, młody człowiek doświadcza w szkole, pracy napięcia, dyskomfortu, stresu, wyobcowania wtedy po prostu nie chce tam chodzić. Niejednokrotnie nie wiadomo nawet dlaczego tak się dzieje. Czasami wie, co jest źródłem jego problemów lecz nie potrafi sobie z nim poradzić sam. Nie czuje też wsparcia od innych lub nie wie kogo o nie poprosić.

Stres związany z pracą zawodową nie jest jednak problemem tylko młodych ludzi. Większość z nas doświadcza w obszarze pracy zawodowej konfliktów, mobbingu, czasem czujemy się niedoceniani, wykorzystywani. Bywa że jesteśmy wypaleni i nie czujemy żadnej satysfakcji z wykonywanej pracy. Wpływa to w znacznej mierze na nasze samopoczucie i codzienne funkcjonowanie w innych obszarach. Wpływa na nasz wypoczynek, życie rodzinne itp. Trudno jest nam nie „zabierać” pracy i problemów z nią związanych do domu.

Jednak jest to aktywność, która zajmuje wyłączając sen połowę, czasem więcej z naszego życia. Uporządkowanie tej sfery funkcjonowania, rozwiązanie problemów i stresów tam tkwiących jest często niełatwym wyzwaniem.

Nierzadko sami nie jesteśmy w stanie ogarnąć, uporządkować problemów, rozwiązać konfliktów, które nas przytłaczają i nie pozwalają normalnie żyć. Psycholog jest osobą właściwą, która może pomóc uporać się z problemami, uporządkować chaos którego doświadczamy, wzmocnić się emocjonalnie i mentalnie.

 

ZAPRASZAM